Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Dennis Tinggaard
Cheftræner
profil
Rudolf Gottschalk

StillingU13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsingør IF Fodbold 8 7 1 0 22
2 AB 8 7 0 1 21
3 IF Skjold Birkerød 8 6 1 1 19
4 Snekkersten IF 8 4 0 4 12
5 Helsinge Fodbold 8 3 0 5 9
6 Espergærde IF 8 2 1 5 7
7 FC Holte 8 2 1 5 7
8 Hillerød Fodbold 8 1 2 5 5
9 Lyngby Boldklub 1921 8 1 0 7 3

KampprogramU13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 1

April 2017

Helsingør IF Fodbold
5 - 3
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Espergærde IF

IF Skjold Birkerød
2 - 2
Ude
Birkerød Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
6 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Hillerød Fodbold
May 2017

Helsinge Fodbold
3 - 5
Ude
Helsinge Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
6 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

FC Holte

AB
1 - 5
Ude
Akademisk Boldklub

Helsingør IF Fodbold

Lyngby Boldklub 1921
0 - 12
Ude
Lyngby Stadion

Helsingør IF Fodbold
June 2017

Snekkersten IF
1 - 9
Ude
Snekkersten Idrætscenter

Helsingør IF Fodbold

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde