Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Lasse Højrup Hansen

StillingU11 Drenge 2 8-mands (06) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Skjold Birkerød 8 8 0 0 24
2 Helsinge Fodbold 8 5 1 2 16
3 Gilleleje FK 8 5 1 2 16
4 FC Holte 8 3 1 4 10
5 Snekkersten IF 8 3 0 5 9
6 Humlebæk BK 8 1 5 2 8
7 Helsingør IF Fodbold 8 2 2 4 8
8 IS Skævinge 8 2 1 5 7
9 Kvistgård IF 8 1 1 6 4

KampprogramU11 Drenge 2 8-mands (06) Forår • Pulje 1

April 2017

FC Holte
2 - 10
Ude
Rudegård Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
4 - 4
Hjemme
Helsingør Idrætspark

IS Skævinge
May 2017

Helsinge Fodbold
6 - 2
Ude
Helsinge Stadion

Helsingør IF Fodbold

Gilleleje FK
7 - 0
Ude
Nellerupgård Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
3 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Humlebæk BK

Snekkersten IF
4 - 2
Ude
Snekkersten Idrætscenter

Helsingør IF Fodbold
June 2017

Helsingør IF Fodbold
3 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Kvistgård IF

IF Skjold Birkerød
7 - 2
Ude
Birkerød Stadion

Helsingør IF Fodbold

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde