Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Carit Falch

StillingU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frem 13 9 2 2 29
2 FC Helsingør 13 8 2 3 26
3 Slagelse B&I 13 7 2 4 23
4 BSV/FC Holte 13 6 3 4 21
5 Vanløse 13 5 5 3 20
6 Fremad Amager 13 6 2 5 20
7 Holbæk B&I 13 5 4 4 19
8 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 13 6 0 7 18
9 Farum BK 2 13 5 3 5 18
10 RB 1906 2 13 5 3 5 18
11 B.1908 13 4 5 4 17
12 Greve Fodbold 13 5 1 7 16
13 Allerød Fodbold Klub 13 2 1 10 7
14 AB 2 13 0 3 10 3

KampprogramU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

April 2017

BSV/FC Holte
1 - 2
livescore
Ude
Vedbæk Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
7 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

AB 2

IF "Skjold" Birkerød Fodbold
0 - 1
Ude
Birkerød Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
2 - 2
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark

B.1908
May 2017

Fremad Amager
6 - 1
livescore
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

FC Helsingør

FC Helsingør
1 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Frem

FC Helsingør
1 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Allerød Fodbold Klub

RB 1906 2
0 - 6
Ude
Roskilde Idrætspark

FC Helsingør

FC Helsingør
5 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Vanløse

Slagelse B&I
4 - 4
livescore
Ude
Slagelse Stadion Kunst

FC Helsingør
June 2017

FC Helsingør
3 - 0
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Greve Fodbold

Holbæk B&I
0 - 3
Ude
SuRi Park

FC Helsingør

FC Helsingør
6 - 0
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Farum BK 2

Klubnyt 29. januar kl. 08:27
Generalforsamling i Helsingør IF fodbold afholdes den 22.02.18 kl. 19.00 (Klik ind på nyheden for yderligere info)
Klubnyt
26. november kl. 21:13 U14 vandt MESTERRÆKKEN i efteråret og senest vandt de også FA 2000 CUP
Klubnyt
22. november kl. 09:30 U14,2 spillede træningskamp mod det danske CP-landshold
Klubnyt
10. november kl. 10:48 Helsingør IF deltager i projektet "Plads til alle" sammen med DBU, Red Barnet og Lauritzen Fonden.
Klubnyt
10. november kl. 10:32 U17 vandt deres pulje i efteråret
Kommende kampe
Februar 2018
24.
lørdag
14.24
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
Brede IF
Bjørnehøjhallen
24.
lørdag
14.48
Helsingør IF Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
Helsingør IF Fodbold (2)
Bjørnehøjhallen
24.
lørdag
15.12
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
FIF, Hillerød
Bjørnehøjhallen
24.
lørdag
15.24
Helsingør IF Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
Brede IF
Bjørnehøjhallen
25.
søndag
09.24
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921
Solvangshallen
25.
søndag
10.12
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
B. 82, Virum
Solvangshallen

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Generalforsamling i Helsingør IF fodbold afholdes den 22.02.18 kl. 19.00
  • Klubnyt
    U14 vandt bronze ved Champions League Indoor Nytårs Cup
  • Klubnyt
    U14,2 spillede træningskamp mod det danske CP-landshold
  • Klubnyt
    U14 deltog som medier på DBU's B2 kursus
  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold