Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Carit Falch

StillingU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frem 13 9 2 2 29
2 FC Helsingør 13 8 2 3 26
3 Slagelse B&I 13 7 2 4 23
4 BSV/FC Holte 13 6 3 4 21
5 Vanløse 13 5 5 3 20
6 Fremad Amager 13 6 2 5 20
7 Holbæk B&I 13 5 4 4 19
8 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 13 6 0 7 18
9 Farum BK 2 13 5 3 5 18
10 RB 1906 2 13 5 3 5 18
11 B.1908 13 4 5 4 17
12 Greve Fodbold 13 5 1 7 16
13 Allerød Fodbold Klub 13 2 1 10 7
14 AB 2 13 0 3 10 3

KampprogramU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

April 2017

BSV/FC Holte
1 - 2
livescore
Ude
Vedbæk Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
7 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

AB 2

IF "Skjold" Birkerød Fodbold
0 - 1
Ude
Birkerød Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
2 - 2
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark

B.1908
May 2017

Fremad Amager
6 - 1
livescore
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

FC Helsingør

FC Helsingør
1 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Frem

FC Helsingør
1 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Allerød Fodbold Klub

RB 1906 2
0 - 6
Ude
Roskilde Idrætspark

FC Helsingør

FC Helsingør
5 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Vanløse

Slagelse B&I
4 - 4
livescore
Ude
Slagelse Stadion Kunst

FC Helsingør
June 2017

FC Helsingør
3 - 0
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Greve Fodbold

Holbæk B&I
0 - 3
Ude
SuRi Park

FC Helsingør

FC Helsingør
6 - 0
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Farum BK 2

Klubnyt 12. juli kl. 15:06
Quakertown S.C. (US) - Helsingør IF U16 Tirsdag d.11.juli spillede Helsingør IF U16 drenge træningskamp mod Quakertown S.C fra USA
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Klubnyt
U13, 1 fik sølv til Lions Cup
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Hillerød Fodbold (2)
Helsingør Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10, 2 baner
Blovstrødhallen Kunstgræs
Blovstrød IF
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
15.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Randers FC
Helsingør Stadion
27.
søndag
11.00
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
FA 2000
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Ølstykke FC
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
HIK
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
14.00
FC Helsingør
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
A 27
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde
  • Klubnyt
    U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence