Menu

Stillinger og resultater

Stilling8-Veteran 2 - Forår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Humlebæk BK 9 8 0 1 24
2 Espergærde IF 9 7 1 1 22
3 Hornbæk IF 9 5 1 3 16
4 Kvistgård IF 9 5 1 3 16
5 Tikøb IF (2) 9 5 0 4 15
6 Vapnagård FK 72 9 4 0 5 12
7 Helsingør FC 9 3 0 6 9
8 FC Galaksi 9 2 2 5 8
9 IF Bytoften (2) 9 2 2 5 8
10 Helsingør IF Fodbold 9 0 1 8 1

Kampprogram8-Veteran 2 - Forår • Pulje 2

April 2017

Helsingør IF Fodbold
0 - 6
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Hornbæk IF

Helsingør IF Fodbold
2 - 4
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Vapnagård FK 72
May 2017

Espergærde IF
10 - 0
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
2 - 4
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Helsingør FC

Tikøb IF (2)
UHT
Ude
Tikøb Gl. Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
2 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

FC Galaksi

IF Bytoften (2)
2 - 1
Ude
Gladsaxe skole

Helsingør IF Fodbold

Kvistgård IF
4 - 0
Ude
Kvistgård Idrætsanlæg

Helsingør IF Fodbold
June 2017

Helsingør IF Fodbold
0 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Humlebæk BK

Thiele
Klubnyt 12. juli kl. 15:06
Quakertown S.C. (US) - Helsingør IF U16 Tirsdag d.11.juli spillede Helsingør IF U16 drenge træningskamp mod Quakertown S.C fra USA
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Klubnyt
U13, 1 fik sølv til Lions Cup
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Hillerød Fodbold (2)
Helsingør Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10, 2 baner
Blovstrødhallen Kunstgræs
Blovstrød IF
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
15.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Randers FC
Helsingør Stadion
27.
søndag
11.00
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
FA 2000
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Ølstykke FC
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
HIK
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
14.00
FC Helsingør
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
A 27
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde
  • Klubnyt
    U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence