Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Rolf Jessen

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (04) Forår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hørsholm-Usserød IK 9 8 0 1 24
2 Helsingør IF Fodbold 9 6 1 2 19
3 Helsinge Fodbold 9 5 1 3 16
4 Nivå-Kokkedal FK 9 5 1 3 16
5 Espergærde IF 9 5 0 4 15
6 IF Skjold Birkerød 9 4 1 4 13
7 Gilleleje FK 9 4 1 4 13
8 Lynge-Uggeløse IF 9 3 0 6 9
9 Hillerød Fodbold 9 2 0 7 6
10 Fredensborg BI 9 0 1 8 1

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (04) Forår • Pulje 2

April 2017

Helsingør IF Fodbold
7 - 4
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Fredensborg BI

Espergærde IF
3 - 9
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Helsingør IF Fodbold

Hillerød Fodbold
2 - 7
Ude
Hillerød Stadion

Helsingør IF Fodbold
May 2017

Helsingør IF Fodbold
2 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Gilleleje FK

IF Skjold Birkerød
3 - 4
Ude
Birkerød Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
4 - 4
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Helsinge Fodbold

Nivå-Kokkedal FK
9 - 3
Ude
Karsemosegård

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
7 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Lynge-Uggeløse IF
June 2017

Hørsholm-Usserød IK
10 - 1
Ude
Hørsholm Idrætspark

Helsingør IF Fodbold

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde