Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Rene Lybek Hansen

StillingU15 Drenge Øst 2 (02) forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Bk. Frem 9 7 1 1 22
2 Holbæk B&I 9 6 1 2 19
3 Næstved I.F. 9 5 2 2 17
4 FC Helsingør 9 5 1 3 16
5 AB 9 5 1 3 16
6 Slagelse B&I 9 3 3 3 12
7 Brøndbyernes IF (2) 9 3 1 5 10
8 Vanløse 9 3 0 6 9
9 B 1908 9 2 1 6 7
10 Hvidovre IF 9 0 1 8 1

KampprogramU15 Drenge Øst 2 (02) forår • Pulje 1

April 2017

FC Helsingør
0 - 3
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs

Brøndbyernes IF (2)

B 1908
1 - 5
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

FC Helsingør

FC Helsingør
3 - 0
livescore
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Hvidovre IF
May 2017

AB
4 - 1
Ude
Akademisk Boldklub

FC Helsingør

FC Helsingør
2 - 3
Hjemme
Snekkersten Idrætscenter

Holbæk B&I

FC Helsingør
7 - 2
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Næstved I.F.

Slagelse B&I
1 - 1
Ude
Slagelse Stadion Kunst

FC Helsingør
June 2017

Vanløse
0 - 9
livescore
Ude
Vanløse I P

FC Helsingør

FC Helsingør
4 - 1
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Bk. Frem

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde