Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jesper Carlsen
Træner
profil
Kenneth Just Petersen
Træner
ingen pic
Lauritz Emil Hetman
Holdpostadresse
ingen pic
Jesper Carlsen

StillingU14 Drenge Øst 2 (03) forår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK (2) 11 8 2 1 26
2 FC Helsingør 11 8 0 3 24
3 B 1903 11 7 2 2 23
4 FA 2000 11 7 1 3 22
5 BSV af 2016 11 6 1 4 19
6 Slagelse B&I 11 6 1 4 19
7 Kalundborg GB 11 4 2 5 14
8 KB (2) 11 4 2 5 14
9 Greve Fodbold 11 3 1 7 10
10 Dragør BK 11 3 1 7 10
11 Vanløse 11 2 2 7 8
12 BSF 11 0 1 10 1

KampprogramU14 Drenge Øst 2 (03) forår • Pulje 2

April 2017

FC Helsingør
2 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark Kunst

B 1903

BSF
0 - 1
Ude
Ballerup Idrætspark

FC Helsingør

FC Helsingør
3 - 0
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Slagelse B&I

KB (2)
1 - 2
livescore
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

FC Helsingør
May 2017

FC Helsingør
7 - 1
Hjemme
Snekkersten Idrætscenter

Dragør BK

Vanløse
1 - 0
livescore
Ude
Vanløse I P

FC Helsingør

FC Helsingør
1 - 3
livescore
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

BSV af 2016

Greve Fodbold
2 - 0
Ude
Greve Idræts Center

FC Helsingør
June 2017

FC Helsingør
2 - 1
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

FA 2000

Kalundborg GB
2 - 3
livescore
Ude
Munkesø Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
3 - 2
Hjemme
Helsingør Stadion

Farum BK (2)

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde