Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Martin Wood
Holdleder
ingen pic
Allan Højrup Hansen

StillingU13 Drenge Øst 2 8M (04) forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Næstved I.F. 10 7 2 1 23
2 Dragør BK 10 7 0 3 21
3 Helsinge Fodbold 10 6 2 2 20
4 AB Tårnby 10 5 1 4 16
5 FC Helsingør 10 4 2 4 14
6 Fremad Amager 10 4 1 5 13
7 IF Skjold Birkerød 10 4 1 5 13
8 Lyngby Boldklub 1921 10 4 0 6 12
9 B 1903 10 4 0 6 12
10 GVI 10 4 0 6 12
11 FA 2000 10 1 1 8 4

KampprogramU13 Drenge Øst 2 8M (04) forår • Pulje 1

April 2017

B 1903
3 - 9
Ude
B1903

FC Helsingør

FC Helsingør
2 - 2
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs

Næstved I.F.

FC Helsingør
0 - 1
livescore
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Lyngby Boldklub 1921

FA 2000
0 - 2
livescore
Ude
Jens Jessens Vej

FC Helsingør
May 2017

FC Helsingør
0 - 2
livescore
Hjemme
Snekkersten Idrætscenter

Dragør BK

IF Skjold Birkerød
5 - 6
Ude
Birkerød Stadion

FC Helsingør

AB Tårnby
1 - 0
Ude
Tårnby Stadion

FC Helsingør
June 2017

FC Helsingør
1 - 2
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Fremad Amager

Helsinge Fodbold
2 - 2
livescore
Ude
Helsinge Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
9 - 0
livescore
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

GVI

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde