Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Jens Larsen
Træner
ingen pic
Bo Larsen

StillingU15 Drenge 2 (02) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brødeskov IF 9 7 1 1 22
2 Fredensborg BI (2) 9 7 0 2 21
3 Helsingør IF Fodbold 9 6 1 2 19
4 Hundested IK 9 6 0 3 18
5 Ramløse IF 9 5 2 2 17
6 Ålholm IF 9 4 0 5 12
7 Snekkersten IF 9 3 0 6 9
8 Hillerød Fodbold 9 2 0 7 6
9 Hørsholm-Usserød IK 8 2 0 6 6
10 BSV af 2016 8 0 0 8 0

KampprogramU15 Drenge 2 (02) Forår • Pulje 1

April 2017

Helsingør IF Fodbold
6 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Snekkersten IF

Hørsholm-Usserød IK
HHT
Ude
Hørsholm Idrætspark

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
7 - 4
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Hundested IK

Ramløse IF
3 - 3
Ude
Ramløsehallen

Helsingør IF Fodbold
May 2017

Helsingør IF Fodbold
3 - 5
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Brødeskov IF

BSV af 2016
HHT
Ude
Vedbæk Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
4 - 7
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Fredensborg BI (2)

Hillerød Fodbold
2 - 5
Ude
Hillerød Stadion

Helsingør IF Fodbold
June 2017

Helsingør IF Fodbold
6 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Ålholm IF

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde