Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Søren Christiansen

StillingU13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hørsholm-Usserød IK 8 6 0 2 18
2 Herstedøster IC 8 6 0 2 18
3 LSF 8 4 1 3 13
4 IF Skjold Birkerød 8 4 1 3 13
5 Helsingør IF Fodbold 8 4 0 4 12
6 B. 1973, Herlev (1) 8 3 0 5 9
7 Snekkersten IF 8 3 0 5 9
8 FC Holte 8 3 0 5 9
9 Bagsværd BK 8 2 0 6 6

KampprogramU13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 2

April 2017

Helsingør IF Fodbold
4 - 5
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Bagsværd BK

B. 1973, Herlev (1)
1 - 5
Ude
Elverroad

Helsingør IF Fodbold
May 2017

Helsingør IF Fodbold
0 - 5
Hjemme
Helsingør Idrætspark

LSF

Herstedøster IC
4 - 0
Ude
Herstedøster Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
3 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Snekkersten IF

Hørsholm-Usserød IK
5 - 0
Ude
Hørsholm Idrætspark

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
4 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

FC Holte
June 2017

IF Skjold Birkerød
1 - 8
Ude
Birkerød Stadion

Helsingør IF Fodbold

Thiele
Klubnyt 12. juli kl. 15:06
Quakertown S.C. (US) - Helsingør IF U16 Tirsdag d.11.juli spillede Helsingør IF U16 drenge træningskamp mod Quakertown S.C fra USA
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Klubnyt
U13, 1 fik sølv til Lions Cup
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Hillerød Fodbold (2)
Helsingør Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10, 2 baner
Blovstrødhallen Kunstgræs
Blovstrød IF
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
15.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Randers FC
Helsingør Stadion
27.
søndag
11.00
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
FA 2000
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Ølstykke FC
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
HIK
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
14.00
FC Helsingør
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
A 27
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde
  • Klubnyt
    U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence