Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Jens Larsen
Træner
ingen pic
Bo Larsen

StillingU16 Drenge 2 (01) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Glostrup 8 7 0 1 21
2 Helsingør IF Fodbold 8 6 2 0 20
3 Gilleleje FK 8 5 0 3 15
4 Havdrup GI 8 5 0 3 15
5 Tune IF 8 4 1 3 13
6 Lyngby Boldklub 1921 8 3 0 5 9
7 Hørsholm-Usserød IK 8 2 1 5 7
8 VG fodbold 8 1 0 7 3
9 Virum-Sorgenfri BK 8 1 0 7 3

KampprogramU16 Drenge 2 (01) Forår • Pulje 1

April 2017

Helsingør IF Fodbold
3 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Lyngby Boldklub 1921

Havdrup GI
0 - 5
Ude
Havdrup Idrætscenter

Helsingør IF Fodbold
May 2017

Helsingør IF Fodbold
3 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Virum-Sorgenfri BK

Glostrup
HHT
Ude
Glostrup Idrætspark

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
1 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Tune IF

VG fodbold
4 - 5
livescore
Ude
Ramsøhallen

Helsingør IF Fodbold
June 2017

Hørsholm-Usserød IK
3 - 3
Ude
Hørsholm Idrætspark

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
6 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Gilleleje FK

Klubnyt 12. juli kl. 15:06
Quakertown S.C. (US) - Helsingør IF U16 Tirsdag d.11.juli spillede Helsingør IF U16 drenge træningskamp mod Quakertown S.C fra USA
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Klubnyt
U13, 1 fik sølv til Lions Cup
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Hillerød Fodbold (2)
Helsingør Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10, 2 baner
Blovstrødhallen Kunstgræs
Blovstrød IF
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
15.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Randers FC
Helsingør Stadion
27.
søndag
11.00
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
FA 2000
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Ølstykke FC
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
HIK
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
14.00
FC Helsingør
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
A 27
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde
  • Klubnyt
    U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence