Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Søren Vest

StillingU17 Drenge Øst 1 Forår (00-01) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 2 13 10 1 2 31
2 B.1903 13 9 3 1 30
3 FC Helsingør 13 8 4 1 28
4 Nykøbing FC 13 8 1 4 25
5 B.93 2 13 7 3 3 24
6 Vanløse IF 13 7 2 4 23
7 Frem 13 7 0 6 21
8 KFUM BK, Roskilde 13 6 2 5 20
9 FA 2000 13 5 2 6 17
10 Lyngby Boldklub 2 13 4 3 6 15
11 AB Tårnby 13 4 2 7 14
12 Greve Fodbold 13 1 3 9 6
13 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 13 1 1 11 4
14 Kastrup Bk. 13 0 1 12 1

KampprogramU17 Drenge Øst 1 Forår (00-01) • Øst 1

April 2017

FC Helsingør
3 - 1
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark Kunst

KFUM BK, Roskilde

FA 2000
1 - 2
Ude
Jens Jessens Vej

FC Helsingør

FC Helsingør
0 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark Kunst

B.1903

B.93 2
1 - 1
livescore
Ude
Kunst, B93

FC Helsingør
May 2017

Lyngby Boldklub 2
2 - 4
livescore
Ude
Lyngby Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
4 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Frem

FC Helsingør
3 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

IF "Skjold" Birkerød Fodbold

AB Tårnby
0 - 0
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

FC Helsingør

FC Helsingør
0 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Vanløse IF

Nykøbing FC
1 - 1
livescore
Ude
Anlæg nord (01)

FC Helsingør
June 2017

FC Helsingør
7 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Greve Fodbold

Kastrup Bk.
1 - 14
livescore
Ude
Røllikevej

FC Helsingør

FC Helsingør
4 - 1
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Farum BK 2

Klubnyt 12. juli kl. 15:06
Quakertown S.C. (US) - Helsingør IF U16 Tirsdag d.11.juli spillede Helsingør IF U16 drenge træningskamp mod Quakertown S.C fra USA
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Klubnyt
U13, 1 fik sølv til Lions Cup
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Hillerød Fodbold (2)
Helsingør Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10, 2 baner
Blovstrødhallen Kunstgræs
Blovstrød IF
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
15.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Randers FC
Helsingør Stadion
27.
søndag
11.00
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
FA 2000
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Ølstykke FC
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
HIK
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
14.00
FC Helsingør
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
A 27
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde
  • Klubnyt
    U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence