Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
ingen pic
Søren Vest

StillingU17 Drenge Øst 1 Forår (00-01) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 2 13 10 1 2 31
2 B.1903 13 9 3 1 30
3 FC Helsingør 13 8 4 1 28
4 Nykøbing FC 13 8 1 4 25
5 B.93 2 13 7 3 3 24
6 Vanløse IF 13 7 2 4 23
7 Frem 13 7 0 6 21
8 KFUM BK, Roskilde 13 6 2 5 20
9 FA 2000 13 5 2 6 17
10 Lyngby Boldklub 2 13 4 3 6 15
11 AB Tårnby 13 4 2 7 14
12 Greve Fodbold 13 1 3 9 6
13 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 13 1 1 11 4
14 Kastrup Bk. 13 0 1 12 1

KampprogramU17 Drenge Øst 1 Forår (00-01) • Øst 1

April 2017

FC Helsingør
3 - 1
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark Kunst

KFUM BK, Roskilde

FA 2000
1 - 2
Ude
Jens Jessens Vej

FC Helsingør

FC Helsingør
0 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark Kunst

B.1903

B.93 2
1 - 1
livescore
Ude
Kunst, B93

FC Helsingør
May 2017

Lyngby Boldklub 2
2 - 4
livescore
Ude
Lyngby Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
4 - 3
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Frem

FC Helsingør
3 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

IF "Skjold" Birkerød Fodbold

AB Tårnby
0 - 0
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

FC Helsingør

FC Helsingør
0 - 2
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Vanløse IF

Nykøbing FC
1 - 1
livescore
Ude
NFC Anlæg Nord

FC Helsingør
June 2017

FC Helsingør
7 - 0
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Greve Fodbold

Kastrup Bk.
1 - 14
livescore
Ude
Røllikevej

FC Helsingør

FC Helsingør
4 - 1
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Farum BK 2

Klubnyt 29. januar kl. 08:27
Generalforsamling i Helsingør IF fodbold afholdes den 22.02.18 kl. 19.00 (Klik ind på nyheden for yderligere info)
Klubnyt
26. november kl. 21:13 U14 vandt MESTERRÆKKEN i efteråret og senest vandt de også FA 2000 CUP
Klubnyt
22. november kl. 09:30 U14,2 spillede træningskamp mod det danske CP-landshold
Klubnyt
10. november kl. 10:48 Helsingør IF deltager i projektet "Plads til alle" sammen med DBU, Red Barnet og Lauritzen Fonden.
Klubnyt
10. november kl. 10:32 U17 vandt deres pulje i efteråret
Kommende kampe
Februar 2018
24.
lørdag
14.24
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
Brede IF
Bjørnehøjhallen
24.
lørdag
14.48
Helsingør IF Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
Helsingør IF Fodbold (2)
Bjørnehøjhallen
24.
lørdag
15.12
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
FIF, Hillerød
Bjørnehøjhallen
24.
lørdag
15.24
Helsingør IF Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Bjørnehøjhallen
Brede IF
Bjørnehøjhallen
25.
søndag
09.24
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921
Solvangshallen
25.
søndag
10.12
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
B. 82, Virum
Solvangshallen

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Generalforsamling i Helsingør IF fodbold afholdes den 22.02.18 kl. 19.00
  • Klubnyt
    U14 vandt bronze ved Champions League Indoor Nytårs Cup
  • Klubnyt
    U14,2 spillede træningskamp mod det danske CP-landshold
  • Klubnyt
    U14 deltog som medier på DBU's B2 kursus
  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold