Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Allan Højrup Hansen
Holdleder
ingen pic
Torben Fleischer
Holdleder
ingen pic
Michael Aron Axelsen
Assistenttræner
ingen pic
Brian Gellert
Assistenttræner
ingen pic
Morten Bertolt Andersen
Cheftræner
ingen pic
Christian Lønstrup
Direktør
ingen pic
Janus Kyhl
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Torben Fleischer
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Allan Højrup Hansen
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Janus Kyhl
Fysioterapeut
ingen pic
Tobias Willerslev Jørgensen
Fysisk træner
ingen pic
Tobias Willerslev Jørgensen
Holdpostadresse
ingen pic
FC Helsingør
Læge
ingen pic
Orla Skibsted Als
Læge
ingen pic
Gunnar Holm
Massør
ingen pic
Niels Bøgh Jensen
Massør
ingen pic
Catharina Green
Massør
ingen pic
Lars Mosevang
Massør
ingen pic
Anders Kyhl
Målmandstræner
ingen pic
Thomas Christian Frederiksen
Målmandstræner
ingen pic
Hans Christian Fischer

KampprogramALKA Superliga Kvalen • Pulje 1

May 2017

FC Helsingør
1 - 1
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

Viborg
June 2017

Viborg
2 - 2
livescore
Ude
Energi Viborg Arena

FC Helsingør

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde