Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Allan Højrup Hansen
Holdleder
ingen pic
Torben Fleischer
Holdleder
ingen pic
Michael Aron Axelsen
Assistenttræner
ingen pic
Brian Gellert
Cheftræner
ingen pic
Christian Lønstrup
Direktør
ingen pic
Janus Kyhl
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Torben Fleischer
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Allan Højrup Hansen
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Janus Kyhl
Fysioterapeut
ingen pic
Tobias Willerslev Jørgensen
Fysisk træner
ingen pic
Tobias Willerslev Jørgensen
Holdpostadresse
ingen pic
FC Helsingør
Læge
ingen pic
Orla Skibsted Als
Læge
ingen pic
Gunnar Holm
Massør
ingen pic
Niels Bøgh Jensen
Massør
ingen pic
Catharina Green
Massør
ingen pic
Lars Mosevang
Massør
ingen pic
Anders Kyhl
Målmandstræner
ingen pic
Thomas Christian Frederiksen
Målmandstræner
ingen pic
Hans Christian Fischer

StillingALKA Superliga Grundspil • SL

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Nordsjælland 6 5 0 1 15
2 FC Midtjylland 6 4 0 2 12
3 AC Horsens 6 3 2 1 11
4 Hobro 6 3 2 1 11
5 Brøndby 6 3 1 2 10
6 F.C. København 6 2 3 1 9
7 SønderjyskE 6 2 2 2 8
8 OB 6 2 2 2 8
9 Silkeborg 6 2 1 3 7
10 AGF 6 2 1 3 7
11 FC Helsingør 6 2 0 4 6
12 AaB 6 0 4 2 4
13 Lyngby 6 1 1 4 4
14 Randers FC 6 0 3 3 3

KampprogramALKA Superliga Grundspil • SL

July 2017

Hobro
2 - 1
livescore
Ude
DS Arena

FC Helsingør

FC Helsingør
0 - 2
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

OB

SønderjyskE
1 - 2
livescore
Ude
Sydbank Park, Haderslev

FC Helsingør
August 2017

FC Helsingør
2 - 1
livescore
Hjemme
Helsingør Stadion

FC Midtjylland

Silkeborg
4 - 1
livescore
Ude
JYSK Park

FC Helsingør

FC Nordsjælland
1 - 0
livescore
Ude
Right to Dream Park

FC Helsingør

FC Helsingør
26. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Helsingør Stadion

Randers FC
September 2017

Lyngby
10. sep
Kl. 14.00
Ude
Lyngby Stadion

FC Helsingør

FC Helsingør
17. sep
Kl. 16.00
Hjemme
Helsingør Stadion

F.C. København

AC Horsens
23. sep
Kl. 16.00
Ude
CASA Arena Horsens

FC Helsingør

FC Helsingør
29. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Helsingør Stadion

AGF
October 2017

AaB
15. okt
Kl. 00.00
Ude
Aalborg Portland Park

FC Helsingør

FC Helsingør
22. okt
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

Brøndby

FC Helsingør
29. okt
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

Silkeborg
November 2017

FC Midtjylland
5. nov
Kl. 00.00
Ude
MCH Arena, Herning

FC Helsingør

FC Helsingør
19. nov
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

Hobro

FC Helsingør
26. nov
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

AaB
December 2017

AGF
3. dec
Kl. 00.00
Ude
Ceres Park

FC Helsingør

FC Helsingør
10. dec
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

Lyngby
February 2018

OB
11. feb
Kl. 00.00
Ude
EWII Park

FC Helsingør

FC Helsingør
18. feb
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

AC Horsens

Brøndby
25. feb
Kl. 00.00
Ude
Brøndby Stadion

FC Helsingør

Randers FC
28. feb
Kl. 00.00
Ude
BioNutria Park Randers

FC Helsingør
March 2018

FC Helsingør
4. mar
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

SønderjyskE

F.C. København
11. mar
Kl. 00.00
Ude
Telia Parken

FC Helsingør

FC Helsingør
18. mar
Kl. 00.00
Hjemme
Helsingør Stadion

FC Nordsjælland

Thiele
Klubnyt 12. juli kl. 15:06
Quakertown S.C. (US) - Helsingør IF U16 Tirsdag d.11.juli spillede Helsingør IF U16 drenge træningskamp mod Quakertown S.C fra USA
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Klubnyt
U13, 1 fik sølv til Lions Cup
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
Helsingør IF Fodbold (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Hillerød Fodbold (2)
Helsingør Idrætspark
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10, 2 baner
Blovstrødhallen Kunstgræs
Blovstrød IF
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
15.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Randers FC
Helsingør Stadion
27.
søndag
11.00
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
FA 2000
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Ølstykke FC
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
11.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Espergærde IF
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
13.00
FC Helsingør
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div
Helsingør Idrætspark
HIK
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
14.00
FC Helsingør
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
A 27
Mørdrup Idrætsanlæg
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde
  • Klubnyt
    U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence