Menu

Stillinger og resultater

Holdets stab

Træner
profil
Kristian Darmer

StillingU11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsingør IF Fodbold 9 7 1 1 22
2 Fredensborg BI 9 6 2 1 20
3 IF Skjold Birkerød 9 6 1 2 19
4 Lundtofte Boldklub 9 4 1 4 13
5 Nivå-Kokkedal FK (1) 9 4 1 4 13
6 Hørsholm-Usserød IK 9 3 3 3 12
7 Brede IF 9 3 1 5 10
8 FC Holte 9 2 1 6 7
9 BSV af 2016 (1) 9 2 1 6 7
10 Espergærde IF 9 2 0 7 6

KampprogramU11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 1

April 2017

IF Skjold Birkerød
3 - 5
livescore
Ude
Birkerød Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsingør IF Fodbold
1 - 5
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Fredensborg BI

FC Holte
5 - 5
Ude
Rudegård Stadion

Helsingør IF Fodbold
May 2017

Helsingør IF Fodbold
5 - 2
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Brede IF

Helsingør IF Fodbold
9 - 0
livescore
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Espergærde IF

Hørsholm-Usserød IK
1 - 4
livescore
Ude
Hørsholm Idrætspark

Helsingør IF Fodbold
June 2017

Helsingør IF Fodbold
2 - 1
Hjemme
Helsingør Idrætspark

Lundtofte Boldklub

BSV af 2016 (1)
1 - 7
livescore
Ude
Rundforbi Stadion

Helsingør IF Fodbold

Nivå-Kokkedal FK (1)
0 - 5
livescore
Ude
Karsemosegård

Helsingør IF Fodbold

Klubnyt 03. oktober kl. 14:03
Afslutningsfest Sæt X i kalenderen den 2.12.17 fra kl. 10-14 og kom og vær med, når vi skal kåre årets spiller og årets fighter på de respektive hold
Klubnyt
U 13 tog bronze ved FINAL 4
Klubnyt
U 10 vandt deres pulje i foråret
Klubnyt
U9 til medaljestævne i Espergærde
Klubnyt
U9 vandt bronze ved Fremad Valby Cup 2017 efter spændende straffesparkskonkurrence
Kommende kampe
Oktober 2017
22.
søndag
16.00
FC Helsingør
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Helsingør Stadion
Brøndby
Helsingør Stadion
25.
onsdag
19.00
FC Helsingør
Herrer
U16
U16 Drenge Øst (02) Efterår • P1
Helsingør Idrætspark Kunst
KFUM BK, Roskilde (Øst)
Helsingør Idrætspark Kunst

Sponsorer

DBU Sjælland

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Afslutningsfest
  • Klubnyt
    U13/14 til DM i streetfodbold
  • Klubnyt
    U10 deltager i Dalum Cup på Fyn
  • Klubnyt
    U 13 tog bronze ved FINAL 4
  • Klubnyt
    U 10 vandt deres pulje i foråret
  • Klubnyt
    U9 til medaljestævne i Espergærde